Header Leaderboard

Kablosuz Anons Sistemleri

Kablosuz Anons, Kablosuz Seslendirme Ürünleri ile kurulacak sistemler yardımıyla, bir binanın içine/dışına, bir açık-kapalı alana, bir il/ilçe/belde’nin tamamına veya bir kısmına, vb. ihtiyaç duyulan her yere, hiçbir kablo bağlantısı kullanılmadan anons veya müzik yayınlarının pratik ve kaliteli bir şekilde aktarılmasıdır.

Kablosuz Anons Sistemleri ile yapılacak ses veya müzik yayınları şu yararları sağlar;

– Kablo kirliliği ve görüntü kirliliği önlenir.
– Zaman içerisinde kablolarda yıpranmalar nedeniyle oluşabilecek zararların önüne geçilerek mali tasarruf sağlanır,
– Kolay ve pratik kurulum sayesinde zaman tasarrufu sağlanır,
– Yer tasarrufu sağlanır,
– Sesin yüksek kalitede ve netlikte sistemin kurulduğu bütün noktalardan duyulması ile verimlilik artar.
– Kolaylıkla yer değişimi ve ilaveler yapılabilir.

Kablosuz Anons Sistemleri, sistemin kurulacağı yerin büyüklüğüne ve seslendirmenin amacına göre değişiklik gösterir.Dolayısı ile Kablosuz Seslendirme Ürünleri bu seçime göre belirlenmektedir. Kablosuz Seslendirme uygulamalarında, Kablosuz Seslendirmenin amacı ve yerin büyüklüğü belirlendikten sonra ihtiyaca en uygun Kablosuz Seslendirme Ürünleri kullanılarak Kablosuz Anons Sistemi oluşturulur. Sistemin proje başlangıcından, anahtar teslimi aşamasına kadar bilgi, uzmanlık ve yetenek çok önemlidir.  
Kablosuz Anons Sisteminin parçaları; Kablosuz Ses Vericisi, Kablosuz Ses Alıcısı, Hoparlör, Mikrofon ve yardımcı ekipmanlar.

1- Kablosuz Anons Vericisi
Kablosuz Ses Vericisi, ses veya müzik yayınlarını mikrofon yolu ile ilgili yerlerdeki hoparlörlere veren elektronik cihaz’dır. Kablosuz Verici cihazları, Anons veya müziğin hoparlörlere aktarılması görevini üstlenirler. Mikrofon, Kablosuz Ses Verici cihazına takıldıktan sonra ses veya müziği metrelerce hatta kilometrelerce ötedeki alanlara iletir.

2- Kablosuz Anons Alıcısı
Kablosuz Ses Alıcısı, Kablosuz Ses Vericilerinden gelen ses veya müzik yayınlarını alıp ilgili hoparlörlere aktaran elektronik cihaz’dır. Örn. ORIENT’in CR serisi Kablosuz Anons Alıcı Cihazları, bina dış cephelerine veya elektrik direklerine monte edilebilmeleri sayesinde büyük pratiklik sağlamaktadırlar. Özel gövdeleri sayesinde her türlü iklim şartlarına dayanıklı olup kullanım alanları çok geniştir.

3- Hoparlör
4- Mikrofon
5- Yardımcı Ekipmanlar

Kablosuz Anons Sistemleri’nin günümüzde bir çok uygulama alanı bulunmaktadır.
ORIENT Kablosuz Anons Sistemleri’nin Uygulama Alanları’ndan bazıları ;

– Camiler 
– Belediyeler
– Okullar 
– Askeri Alanlar
– Sanayi Siteleri
– Mezarlıklar
– Köyler ve Küçük Kasabalar
– Fabrikalar
– Park ve Yürüyüş Alanları
– Pazar Yerleri
– Toplantı Salonları
– Hastaneler
– Üniversiteler